Машки Слип Памук Ликра Lord 244

6,29 €

6,49 €

-0,20 €

нов производ

Машки Слип Памук Ликра Lord 244

Add to wishlist

Повеќе информации

Модел машки слип со надворешен ластик кој ви нуди комбинација на погодност и удобност при носење со стилски и мажествени визија. Слип од Колекција бугарско машко долна Lord е со класичен дизајн, не е премногу исечени отстрани, што го прави совршен долна облека за секоја сезона. Направен е од материја произведена како комбинација на 90% памук со 10% ликра што вади изложена најдобрите карактеристики на секој од двата материјалот. Ликра дава еластичност и цврстина на производот, а памукот е Познат како најдобар квалитативниот и универзален за сите сезони материјал кој не предизвикува иритации на кожата. На врвот модел е опремен со широк надворешен ластик, украсен со логото на брендот. Широчината на ластикото овозможува цврсто прицврстување на постелнината кон машкото тело, без да се впива во кожата. Соединувањето на двата дела на слипа е преку фини троседот конци, што гарантира цврстина и долг живот. Моделот може да се купат во различна боја, во зависност од индивидуалните преференции.

Reviews

19 other products in the same category: